STRIJOS

Strijos – tai ant odos atsirandantys šviesūs rausvos ar melsvai rausvos spalvos ruoželiai. Iš pradžių jie būna ryškesni, po to tampa mažiau pastebimi. Strijų atsiranda vietose, kur tempiama oda – pilvo, krūtų, sėdmenų, šlaunų, juosmens, klubų srityse. Strijos būna skirtingo ilgio ir pločio, dantytu kraštu, aiškiai apibrėžtos arba panašios į vėduoklės formą.

KODĖL ATSIRANDA STRIJŲ?

Odos vietoje, kur ji labiausiai įsitempia, susilpnėja dermos (giliojo odos sluoksnio) elastinės skaidulos, sutrinka elastino ir kolageno gamyba, o joje esančios elastinės skaidulos trūksta ir šitaip atsiranda melsvai rausvų, vėliau – balkšvai gelsvų linijų – strijų. Jų atsiradimo priežastys yra nutukimas, endokrininės ligos, nėštumas, staigus svorio priaugimas ar jo atsikratymas, brendimo laikotarpis ar paveldimumas. Esant šioms priežastims oda netenka elastingumo. Strijos atsiranda ir dėl odos pertempimo ar hormoninių pokyčių. Veikiant hormonams, oda gali prarasti elastingumą, išplonėja odos viršutiniai sluoksniai. Padidėjus krūviui, atsiranda vidinių plyšimų, kuriuos vėliau užpildo jungiamasis audinys. Jungiamajame audinyje, užpildančiame vidinius odos įtrūkimus, yra kraujagyslių, kurios strijoms ir suteikia raudoną arba mėlyną spalvą. Bėgant laikui, kraujagyslės ištuštėja ir strijos pasidaro baltos. Jungiamajame audinyje, iš kurio sudarytos strijos, nėra pigmento, todėl įdegus odą, jos išlieka baltos ir pasidaro dar labiau pastebimos įdegusios odos fone.

KAIP IŠVENGTI STRIJŲ?
  • Venkti staigaus svorio kritimo ir nepiknaudžiauti griežtomis dietomis.
  • Naudoti odą regeneruojančias priemones, kurios didina jos elastingumą.
  • Naudokite kontrastinį dušą.
  • Masažuokite kūną bent vieną kartą per mėnesį.

Masažas Activ Roll Profesional aparatu- labai efektyvus kovos su odos suglebimu, celiulitu ir strijomis būdas. Masažas padeda išvengti odos suglebimo, gerina limfos drenažą, suaktyvina kraujotaką, pagerina limfotaką, padeda panaikinti susikaupusias riebalų sankaupas, pašalina iš organizmo šlakus ir toksinus. Ląstelėse suaktyvėja medžiagų apykaita, susidaro naujos ląstelės ir strijos tampa mažiau pastebimos arba visiškai išnyksta. Oda tampa elastingesnė ir stangresnė.