CELIULITAS

Celiulitas – struktūriniai pasikeitimai poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos atitekėjimą. Tai lėtinis puraus audinio uždegimas, skatinantis paodinių riebalų kaupimąsi, pasireiškaintis nelygia, grublėta oda, primenančia apelsino žievelę. Dažniausiai pastebimas ant šlaunų, tačiau galintis atsirasti bet kurioje organizmo vietoje, kur yra riebalinio audinio sluoksnis. Celiulitas gali būti randamas ir krūtyse, juosmens dalyje, viršutinėje rankų dalyje, kakle – šioms vietoms būdingas didesnis riebalinio audinio kiekis moterų organizme. Pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio celiulis, kuris reiškia - „granulė“. Net iki 90 proc. vyresnių nei 20 metų moterų, turi mažesnio ar didesnio laipsnio celiulitą.

Ši liga su kūno svoriu nebūtinai susijusi. Celiulitas kamuoja ne tik apkūnias, bet ir itin lieknas moteris, tačiau antsvoris dažniausiai tampa viena iš celiulito atsiradimo priežasčių.

KATEGORIJOS

Celiulitas skirstomas į keturias kategorijas:

  • Pirmąją kategoriją charakterizuoja nežymios riebalų sankaupos vidinėje kojų pusėje, ant sėdmenų, juosmens. Atrodo lyg nedidelis patinimas.
  • Antra kategorija diagnozuojama, braukiant per odą iš apačios į viršų - susidaro nelygumai, nors plika akimi dar gali nesimatyti.
  • Trečia kategorija - jau "apelsino žievelės" efektas ir didoki riebaliniai guzai. Aiškiai matosi plika akimi.
  • Ketvirtą kategoriją apibūdina kietas audinys, kuriame daug įvairaus dydžio granuliuotų stiprių guzelių, tad ir gydymas šiame etape yra itin sunkus. Tai paskutinė celiulito stadija, kurios be profesionalios pagalbos atsikratyti nepavyksta. Šioje stadijoje tai didelė estetinė problema.
  • Pagal poveikį odai celiulitas skirstomas į kietąjį ir minkštąjį. Esant kietajam celiulitui, oda išlieka stangri, bet išsausėja, formuojasi gūburiai, kurie dažnai tampa net skausmingi. Minkštasis celiulitas pasižymi suglebusia oda ir yra visai neskausmingas. Tai daugiau estetinė problema.
KODĖL ATSIRANDA CELIULITAS?

Faktorių, paskatinančių celiulito atsiradimą , yra daug.

  • 1. Dažna priežasčių- genetinis paveldimumas.
  • 2. Svarbu figūros struktūra. Celiulitas būdingesnis nedidelio ūgio, moteriškais apvalumais pasižyminčioms moterims.
  • 3. Hormonų įtaka. Pradėjus vartoti kontraceptines tabletes, ar medikamentus, kurie turi reikšmės harmonų pusiausvyrai, lytinio brendimo, nėštumo metu.
  • 4. Ligos, pvz. kepenų veiklos sutrikimai, virškinimo sutrikimai, skydliaukės ligos.
  • 5. Stresas ir per didelis raumenų įtempimas, silpnėjanti imuninė sistema, sutrikusi medžiagų apykaita, bei limfos darbas.
  • 6. Organizmo sutrikimai, pvz. vidurių užkietėjimas.
  • 7. Jungiamojo audinio pakitimai (tinklelio prilaikančio riebalines ląsteles), kraujagyslių pakitimai, uždegiminis faktorius.
  • 8. Netaisiklinga laikysena, nes tuomet silpnėja pilvo raumenys, į priekį atsikiša klubai ir apatinėje kūno dalyje suprastėja kraujotaka, bei pradeda kauptis skysčiai.
  • 9. Hipodinamija - nejudrus gyvenimo būdas.
KAIP ATSIKRATYTI CELIULITO?

Geriausia pradėti su juo kovoti celiulitui nepasiekus ketvirtosios kategorijos. Tam užteks atlikti limfodrenažinį masažą vieną ar du kartus per mėnesį. Norint atsikratyti ketvirtos kategorijos celiulito – plušėti teks ilgai ir intensyviai. Teks keisti mitybą, pradėti gyventi aktyvų gyvenimą. Celiulitinis audinys su dideliu vargu pašalinamas dietomis ir sportiniais pratimais, badaujant jis sumažėja šešis kartus mažiau negu sveikas riebalinis audinys, o pridėjus svorio padidėja šešis kartus intensyviau. Todėl vienintelė efektyvi priemonė, pašalinanti celiulitą yra masažas. Ypač veiksminga priemonė celiulito naikinimui limfodrenažinis- anticeliulitinis masažas Activ Roll masažuokliu.